Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

PRESSITEADE. Algab esimene Arvamusfestival.

ALGAB EESTI ESIMENE ARVAMUSFESTIVAL: 170 KÕNELEJAT, 45 ARUTELU

Täna keskpäeval algav Eesti esimene Arvamusfestival toob Paidesse kokku 170 kõnelejat, 45 arutelu ja 20 erinevat arvamusvahetuse platsi. Kahel päeval ootavad Arvamusfestivali korraldajad kõiki ärksaid eestimaalasi kaasa rääkima ja mõtlema teemadel, mis on olulised Eesti oleviku ja tuleviku jaoks.

“Festival on õnnestunud, kui esimesel aastal osalevad inimesed lahkuvad hea tundega ja tahavad järgmisel aastal tagasi tulla – kas siis osalejana üksinda või oma organisatsiooni jaoks olulise teemapüstituse või arutelualaga,” sõnas Kristi Liiva, festivali idee algataja. Ta selgitas, et korraldajate soov on tuua inimesed kokku, arutlemaks küsimuste üle, millega tihti tegeletakse kinnistel koosolekutel ametlikus õhkkonnas, ainult kutsutute ringis. “Loodan väga, et sünnib uus traditsioon ja suvine kohtumispaik, et me kõik tunneme rohkem huvi, oleme avatud uutele vaatenurkadele ja vahetame mõtteid Eesti jaoks olulistel teemadel.”

Arvamusfestivalil saavad sõna pea 170 kõnelejat eri eluvaldkondadest üle Eesti. Teiste seas Alar Kolk, Andrei Korobeinik, Helen Sildna, Heldur Meerits, Indrek Kasela, Indrek Neivelt, Janno Järve, Joel Volkov, Eiki Nestor, Kaja Kallas, Karl-Martin Sinijärv, Meelis Milder, Priit Mikelsaar, Tõnu Runnel, Tea Varrak, aga ka Artur Taevere, Jaak Prints, Mare Pork, Mihhail Lotman, Roy Strider, Siim Kallas, Tarmo Jüristo ning mitmed teised. Arutlema on lubanud tulla ka Soome haridusminister Krista Kiuru.

Arutelude kõrval on festivalil arutluskultuuri arendavad õpitoad, mõtteid saab jagada vaba mikrofoni alal, festivali vabalaval on oodatud arvamuse väljendamise kõik loovad ja kunstilised vormid. Teiste seas on oma plats nii lastele, raamatuvahetajatele, maailmavaatekohvikutele kui ka grupiaruteludele.

Arvamusfestivalilt ei puudu kultuuriprogramm koos näituste ja kontsertitega. Sõnarocki aruteluteemasid juhatavad sisse omaloomingut esitlevad luuletajad Jaak Urmet, Peeter Sauter, Birk Rohelend, Indrek Mesikepp ja Kaur Riismaa. Festivali esimese päeva õhtul saab nautida muusikalisi etteasteid: 21:30 esinevad Paide Raekojas Johansonid ning 22:30 toimub linna keskväljakul katusekontsert. Filmisõpru rõõmustab Vallimäe öökino ning Vallitornis Marge Monko videokunst. Lisaks toimuvad mõlemal festivalipäeval Paidet ja sealset kultuuri tutvustavad tuurid.
Arvamusfestival sündis inspireerituna Rootsi iga-aastasest Almedaleni nädalast, mis tänavu toimus Visbys juba 45. korda. Arvamusfestival on kõigile tasuta.

Operatiivne lisainfo toimuva kohta on üleval Arvamusfestivali sotsiaalmeedia lehel www.facebook.com/arvamusfestival. ERRi uudisteportaal käivitab Arvamusfestivali ajal “Arvamus-TV” ning alates reede keskpäevast on ERRi veebis võimalik jälgida otseülekannet festivali pealavade aruteludest, kuulda-näha arutelulavadel toimuvat ja saada aimu, mida arvavad asjast festivalile tulnud inimesed. Ülekande saatejuht on Rain Kooli.
Ülekannet saab jälgida veebiaadressilt: http://uudised.err.ee/index.php?06285227

Arvamusfestivali korraldavad kodanikualgatusena vabatahtlikud ja Paide linn. Festivalil on abiks 130 vabatahtlikku, toetavad Avatud Eesti Fond, Eesti Väitlusselts, vabaühenduste liit EMSL, Eesti Koostöökogu, Järva maavalitsus, Türi linn, mitmed ettevõtted ja peaaegu sada inimest Hooandja kaudu.

Lisainfo:
Liis Kängsepp
Arvamusfestivali pressiesindaja
Tel: 5343 9229
E-post: liis.kangsepp@arvamusfestival.ee

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *