Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arvamusfestivali suurimad toetajad olid Avatud Eesti Fond, Paide linn ja hooandjad

Arvamusfestivali eelarve oli kokku umbes 27 000 eurot, suurimad toetajad olid Avatud Eesti Fond, Paide linn ja head inimesed Hooandja kaudu. Avatud Eesti Fond toetas meid 13 000 euroga, Hooandja kaudu saime üle 3000 euro, Paide linnalt saime aga mitterahalist toetust – näiteks maksid nad kinni lavade rendi, valgustuse, toolid, helimehed ja palju muud. Mitterahalist toetust andsid veel Paide Kultuurikeskus ja Ajakeskus Wittenstein.

Kõige rohkem kuluski raha lavadega seonduvale: lavade ehitamisele, telkidele, toolidele, valgustusele, helitehnikale jne. See moodustas rohkem kui kolmandiku kogu eelarvest.
Teine suurem kulu oli seotud infomaterjalidega, nagu näiteks erinevad trükised, kavad, plakatid, flaierid. Selle peale kulus natuke vähem kui kolmandik eelarvest. Reklaami eest ei pidanud me praktiliselt midagi maksma, vaid meediakanalid avaldasid meie reklaami tasuta – ehk siis andsid samuti mitterahalist toetust.

Kolmas suurem kuluallikas oli vabatahtlike ööbimine, toitlustamine ja särgid. Festivalil oli kokku 156 vabatahtlikku. Tööjõukulusid Arvamusfestivali praktiliselt polnud, ainus, kes tegi palgalist tööd, oli projektijuht Ruti Einpalu.
Rahaliselt toetasid Arvamusfestivali:
Avatud Eesti Fond (13 000 eurot)
Hooandja (3228 eurot)
Eesti Koostöö Kogu (1000 eurot)
Järva Maavalitsus (900 eurot)
Väike Päike (400 eurot)
Chemi-Pharm (100 eurot)

Mitterahaliselt toetasid:
Paide linn, Järvamaa Arenduskeskus, Paide Kultuurikeskus, Paide Vallitorn, Türi linn ja vald ning paljud ettevõtted: EMT andis kõnekaarte, Baltika andis kangad arutelulavade kujundamiseks, Wendre andis padjad, Kama House vastutas kogu toitlustusala ja selle välimuse eest.
Toetajaid oli väga palju ja suur aitäh neile kõigile!

Kogu nimekiri toetajatest on üleval meie kodulehel:
https://www.arvamusfestival.ee/#!korraldajad/cswc

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *