Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

16. ja 17. augustil leiab esmakordselt Eesti südames aset Arvamusfestival

Palun kirjuta suvisesse sündmuste kalendrisse 16.-17. augustile “Arvamusfestival 2013” ja tule sel suvelõpu nädalavahetusel Eesti südamesse arvamusfestivalile!

Arvamusfestival 2013 on esmakordselt Paides aset leidev sündmus. See on justkui üle-eestiline sõnarockifestival  või intellektuaalne puhkus, kus arutatakse Eesti olevikku ja tulevikku puudutavaid olulisemaid küsimusi. Eesmärgiga, et me kõik tunneme rohkem huvi, oleme avatud uutele mõtetele enese keskelt ja võtame kaasa rääkida Eesti jaoks olulistel teemadel.

Kahel pealaval ja kuni kaheksal teemalaval toimuvad pooleteistpäeva jooksul juhitud arutelud, kus eri seisukohtadel olevad kõnelejad oma seisukohti selgitavad ja väitlevad. Arutelud kaasavad ka publiku ja pakuvad mõtlemisainet, vaimutoitu ja usutavasti ka inspiratsiooni. Sama tähtis kui arutlemine ja oma väidete tõestamine, on ka teise osapoole kuulamine ja eri seisukoha aktsepteerimine. Loodan, et selle festivali kaudu saab seda kõike Eestisse kraadivõrra rohkem.

Lisaks aruteludele ja erinevatele seisukohtadele, mida kuuleb lavadelt ja mõttetalgu-aladelt, saab nautida kultuuriprogrammi, osaleda õpitubades, veeta aega koos vanade ja uute mõttekaaslastega rohelistel piknikuplatsidel, võrkkiiges või kohvikualas ja nautida suviselt õdusat õhustikku Paide vallimäel.
Festival tehakse esimesel aastal teoks kodanikualgatusena ja vabatahtliku tööga. Oma õla pani toetajana alla ka Avatud Eesti Fond. Lisaks aitavad kaaskorraldajaina sündmuse teoks teha Paide linn ja Järva maavalitsus.

Mul on hea meel, kui Sa tuled kohale ja aitad kaasa uue festivali sünnile ja traditsiooniks kujunemisele. Oled teretulnud seda kirja oma sõpruskonnas või kolleegide seas jagama.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *